Новини
Фондом Східна Європа спільно з Українським інститутом створено онлайн-
курс «Історія українського громадянського суспільства» на Освітній онлайн-
платформі Зрозуміло!
Онлайн-курс «Історія українського громадянського суспільства» про
суспільно-політичні події та процеси на шляху становлення українського
громадянського суспільства.
Цей курс створений для представниць і представників громадського сектору,
органів державної та місцевої влади, освітян, активної молоді. Він також точно буде
корисним для всіх, хто цікавиться історією розвитку українського суспільства.
Третій рік поспіль триває широкомасштабна збройна агресія рф проти України. Російські окупанти не лише прагнуть захопити наші території, а й воюють проти свободи, людяності, намагаючись знищити історію і культуру.
16 березня 2022 року відбулись трагічні події, що набули широкого розголосу у міжнародному суспільстві, в центрі яких опинився комунальний заклад "Донецький академічний обласний драматичний театр (м. Маріуполь)" Унаслідок авіаудару повністю зруйноване приміщення Театру, де багато мешканців міста Маріуполь знайшли тимчасовий прихисток.
Донецькою облдержадміністрацією до другої річниці трагедії, яка сталась у приміщенні театру, ініційовано проведення акції - день пам'яті жертв авіаудару в м. Маріуполь.
Адміністрація та колектив закладу доєднується до акції та запрошує доєднатися інших громадян до хвилини мовчання. Акція відбудеться 16 березня 2024 року, з 10:00, і продовжиться протягом дня.
Інформація від Українського центру оцінювання якості освіти, щодо проведення НМТ в 2024 році.
До ознайомлення випускників.
Просимо ознайомитися з інформацією.
Просимо ознайомитися і прийняти участь в конкурсі.
Учителями початкових класів нашого закладу проведено виховні заходи з популяризації видатного українця - Тараса Григоровича ШЕВЧЕНКА, до 210 річниці від дня народження.
Конкурс читців та конкурс малюнків.
Учителем української мови та літератури нашого закладу проведено літературну вікторину за творчістю Тараса Григоровича ШЕВЧЕНКА:
"Учітесь, читайте, і
чужому научайтесь,
І свого не цурайтесь..."
«І оживе добра слава, Слава України!».
9 березня в Україні відзначають День народження Тараса Григоровича Шевченка – духовного батька українства, славетного Кобзаря, чиї слова і зараз звучать надзвичайно пророчо.
Шевченко – творець в українській літературі та в духовному житті України могутнього національного духу. Його творчість стала символом боротьби за українську державність, волю та незалежність. Поетична спадщина Кобзаря – це понад 240 творів, які перекладені понад ста мовами світу.
Тарас Шевченко був і талановитим художником. Він створив понад 1300 картин, з яких до нашого часу збереглися більше 800. До власних творів поет також створював ілюстрації, любив малювати автопортрети.
Майбутній поет народився у 1814 року на Черкащині в селі Моринці, у багатодітній кріпацькій родині. Грамоти Тарас навчився, коли вступив на службу до місцевого дяка – вчителя Павла Рубана. Потім він потрапив у прислугу до поміщика Енгельгардта, який, помітивши пристрасть хлопця до живопису та бажаючи мати придворного художника, відправив юного Шевченка на навчання. У 1831 році Енгельгардт переїхав до Санкт-Петербурга, де Шевченко зміг продовжити навчатись малювати та почав писати перші твори. В Петербурзі Тарас познайомився з художником Карлом Брюлловим та поетом Василем Жуковським, які помітили неабиякий хист молодого хлопця. Митці провели благодійний аукціон, завдяки якому Тараса Шевченка було викуплено з кріпацтва у віці 24 років. У 1838-1843 роках Шевченко навчався в Петербурзькій академії мистецтв, багато малював та створив рукопис своєї майбутньої збірки «Кобзар».
Після закінченні Академії повернувся до України. Згодом вступив до Кирило-Мефодіївського братства. За вірші збірки «3 літа» Тарас Шевченко був заарештований та відправлений у заслання. Під арештами та на засланнях Тарас Шевченко провів 10 років, продовжуючи писати та малювати попри сувору заборону.
Після звільнення поетові було заборонено їхати до України. Лише у 1859 році він зміг нарешті відвідати Батьківщину, де його знову заарештували. У 1860 році вийшла остання збірка Шевченка «І виріс я на чужині...».
10 березня 1861 року Тарас Шевченко помер у Петербурзі, далеко від рідної Землі. Похований був на смоленському кладовищі, згодом, як і було вказано в його заповіті, прах поета був перевезений в Україну та перепохований на Чернечій горі біля Канева на Черкащині.
Поезія Тараса Шевченка, незважаючи на численні заборони, стала нетлінною і важливою частиною духовної єдності українського народу.
Сьогодні, 20 лютого, в Україні уже вдесяте відзначають День пам’яті Героїв Небесної сотні.
Цей День відзначається щороку 20 лютого згідно з указом Президента від 11 лютого 2015 року «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної сотні».
Саме в ці дні під час Революції гідності протистояння між українським народом і тодішнім режимом сягнуло свого піка. Із 18 по 20 лютого на Майдані загинуло найбільше людей – 78 осіб, після 20 лютого від поранень померло ще понад 20 протестувальників. Усі вони увійшли до меморіалу борців за українську незалежність – до Небесної сотні.
105 Героям Небесної сотні посмертно присвоєно звання Герой України, а троє іноземців – громадянин Білорусі Михайло Жизневський та громадяни Грузії Зураб Хурція і Давид Кіпіані – посмертно нагороджені орденами Героїв Небесної сотні.
17 лютого 2021 року Верховна Рада визнала Революцію гідності одним із ключових моментів українського державотворення та виразником національної ідеї свободи.
Вшануймо пам'ять про полеглих...
На першому етапі, учні школи 20.11.23р.долучилися до встановлення Національного рекорду,, Єднання,, до Всесвітнього дня дітей, до якого доєдналися 114045 дітей та 2095 закладів освіти у Всеукраїнській онлайн руханці в рамках фестивалю,, Назустріч Успіху,, де наш заклад отримав диплом Української федерації,, Спорт заради розвитку,, нагороди отримали 18 учнів школи та банер з символікою проекту. Другий етап онлайн -марафону відбувся 30.11.23р. ,, Разом до перемоги,, де взяли участь в рухових активностях (відео на конкурс в фейсбук) Всеукраїнського проекту,,Єдина Україна,,.І як підсумок за 2023р. заклад отримав Золоту відзнаку ,,Заклад партнер,, та запрошення до партнерства з Українською федерацією ,,Спорт заради розвитку,,. І вже з 16 лютого, на умовах співпраці, маємо запрошення на участь в спортактивностях, конкурсах, тощо.
Результати конкурсу
З метою посилення патріотичного виховання учнівської молоді та активізації засобів системи національно-патріотичного виховання, формування нового українця, що діє на основі національних та європейських цінностей, готовності до активної громадянської позиції та екологічної діяльності, розвитку пізнавального інтересу, логічного мислення, виховання громадянина-патріота України, бережливого ставлення до традицій українського народу учні нашої школи беруть участь в обласному етапі Всеукраїнської дитячо-юнацької еколого-натуралістичної гри "Паросток". Один з конкурсів презентувати слоган "Я патріот, тому що..."
#ДОЕНЦ_Я_патріот #МоєПозашкілля #Паросток